top of page

Starfield Türkçe Çeviri Durum Güncellemesi!

Güncelleme tarihi: 16 Eyl 2023

Selamlar!Starfield'da ne durumdayız hemen anlatalım.

Bugün yan görev diyaloglarını bitirdik ve yan görev arayüzüne geçtik. Son 2 günde oyun içi testlerimizde gördüğümüz oyun içi sorunları giderdik. Bundan sonra önceliğimiz "faction" ve aktivite görevleri olacak.

Çeviride genel olarak "scene" kodları ile gördüğümüz karşılıklı konuşma sahnelerine yoğunlaştık. Sahne dışı ve şarta bağlı konuşmaları tamamlamak biraz zaman alacak. Dediğimiz gibi yama sürekli güncellenecek.


Arkadaşlar bu oyun 2 milyon 617 bin kelime büyüklüğünde. Biz oyunu bir an önce oynamanızı istiyoruz ama önünüze yarım yamalak bir iş koymak da istemiyoruz. Projenin tamamlanması ayırdığımız ekip ve çalışma şeklimiz sayesinde aylarca sürmeyecek belki ama yine de zaman alacak.


Beta çıkış tarihine gelirsek şu an bunun için testlerimizi yapıyoruz. Önceki duyuruda ayın 6'sı veya 7'si demiştik, muhtemelen 7'si olacak gibi gözüküyor. Bizler de aynı sizler gibi sevgili yazılımcılarımızdan onay ve haber bekliyoruz. Bu süre zarfında da çevirebileceğimiz kadar metin çevirip beta içeriğini arttırıyoruz.


Son olarak oyunun ilk 10 dakikasını Türkçe görmek isteyen olursa diye bu linki bırakıyoruz:


Sevgiler

12 yorum

12 Comments


oktay deniz
oktay deniz
Sep 07, 2023

YAMA GELDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

Like

eray pınarcı
eray pınarcı
Sep 07, 2023

Valla 2 gündür oyuna girmedim yamayı bekliyorum dakika başı sitedeyim bir açıklama bekliyoruz bugün yayınlanacakmı

Like

-]RoOsTeR`
-]RoOsTeR`
Sep 07, 2023

Dostum,

biz gereğini yapıp üye olduk sıra sizde kolay gelsin mutlu haberlerinizi bekliyruz :)

Like
oktay deniz
oktay deniz
Sep 07, 2023
Replying to

Ben de şimdi üyelik aldım. Starfield masaüstünde, karşılıklı bakışıyoruz

Like

Halil ÜNVER
Halil ÜNVER
Sep 06, 2023

Yama çıktığında çevrilmemiş kısımlar olacak mı? Yani factionlar ve aktivite görevleri çevrilmemiş mi olacak anlamadım. ya da sadece yama çıktıktan sonra olan küçük hatalar mı giderilecek?

Like
Anonymous Çeviri
Anonymous Çeviri
Sep 06, 2023
Replying to

Merhaba, çeviri yayınlandığında tüm ana görevler, yan görevler, arayüz metinleri %100 çevrili olacak. Şu an faction görevlerinin çevirisi devam ediyor, yama çıkışında hangi kısımların çevrili olduğu, hangi kısımların eksik olduğuna dair detaylı açıklama bulunacak.

Like

Süleyman Havuz
Süleyman Havuz
Sep 06, 2023

Vallahi dakika başı kontrol ediyorum çıktı mı, güncellenecek mi diye :D Böyle bir evreni Türkçe oynama şansı verdiğiniz için tüm ekibe teşekkür ediyorum :)

Like
bottom of page