top of page

Starfield Türkçe Çeviri Durum Güncellemesi!

Güncelleme tarihi: 16 Eyl 2023

Selamlar!Starfield'da ne durumdayız hemen anlatalım.

Bugün yan görev diyaloglarını bitirdik ve yan görev arayüzüne geçtik. Son 2 günde oyun içi testlerimizde gördüğümüz oyun içi sorunları giderdik. Bundan sonra önceliğimiz "faction" ve aktivite görevleri olacak.

Çeviride genel olarak "scene" kodları ile gördüğümüz karşılıklı konuşma sahnelerine yoğunlaştık. Sahne dışı ve şarta bağlı konuşmaları tamamlamak biraz zaman alacak. Dediğimiz gibi yama sürekli güncellenecek.


Arkadaşlar bu oyun 2 milyon 617 bin kelime büyüklüğünde. Biz oyunu bir an önce oynamanızı istiyoruz ama önünüze yarım yamalak bir iş koymak da istemiyoruz. Projenin tamamlanması ayırdığımız ekip ve çalışma şeklimiz sayesinde aylarca sürmeyecek belki ama yine de zaman alacak.


Beta çıkış tarihine gelirsek şu an bunun için testlerimizi yapıyoruz. Önceki duyuruda ayın 6'sı veya 7'si demiştik, muhtemelen 7'si olacak gibi gözüküyor. Bizler de aynı sizler gibi sevgili yazılımcılarımızdan onay ve haber bekliyoruz. Bu süre zarfında da çevirebileceğimiz kadar metin çevirip beta içeriğini arttırıyoruz.


Son olarak oyunun ilk 10 dakikasını Türkçe görmek isteyen olursa diye bu linki bırakıyoruz:


Sevgiler

12 yorum
bottom of page