top of page

Starfield Türkçe Yama Duyurusu!

Güncelleme tarihi: 3 Eyl 2023

Sıkı durun Starfield duyurusu!Starfield Türkçe yaması ile yaklaşık bir haftadır ilgileniyoruz. Bu sürede oyunun metinlerini sınıflandırma fırsatımız oldu. Birkaç gün önce oyunun ana hikayesi odaklı çeviriye başladık. Bugün ana hikaye çevirisini bitirdik. Biraz daha açalım; ana hikaye diyalogları, ana hikaye görev açıklamaları, arayüzü bitti. Bunlara ek olarak oyun boyunca göreceğiniz "HUD"un tamamını çevirdik. Şimdi sırada oyunun yan görevleri var. Bu yan görevler ana hikayenin iki katı. Bunu bitirdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde projeyi Beta olarak çıkarmayı düşünüyoruz. Bunun için bir tarih vermek istemesek bile ne kadar meraklı ve heyecanlı olduğunuzu biliyoruz. Yetişmesi durumunda ayın 6'sı veya 7'si Starfield yaması yukarıda bahsettiğim ana hikaye ve yan görevleri içerecek şekilde çıkacak.


Tabii böyle bir durumda yama sürekli güncellenecek. Yamanın güncellenmesi için hiçbir şey yapmanıza gerek olmayacak. Oyuna her girdiğinizde en yeni yamayla oynuyor olacaksınız.


Projeye ayırdığımız ekibimiz şu an tam 50 kişi. Yamayı çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yamanın tam hali biraz zaman alacak evet ama beklememeniz için ürettiğimiz en akılcı çözüm bu oldu. ⁠üye-duyuruda bahsetmiştik burada da söyleyelim: Oyun tamı tamına 2 milyon 617 bin kelime, 186 bin satır. Türk oyun sektöründe yapılan en büyük proje.


Gelişmelerden sürekli haberdar edeceğiz. Duyuru ışığımız bu sıralar sık yanabilir.


Ayrıca evet Türkçe fontu da hallettik 🙂

Sevgiler!

17 yorum

17 Comments


serkan emekdar
serkan emekdar
Sep 06, 2023

Sadece altyazı olarak kullanabilecekmiyiz?

Like

Melih Turgut
Melih Turgut
Sep 04, 2023

GamePass için de kullanılabilir olucak mı ?

Like
Anonymous Çeviri
Anonymous Çeviri
Sep 04, 2023
Replying to

Merhaba, evet Game Pass ile uyumlu olacak.

Like

Knight of the old republic
Knight of the old republic
Sep 03, 2023

Korsanda çalışacak mı?

Like
Anonymous Çeviri
Anonymous Çeviri
Sep 04, 2023
Replying to

Merhaba, evet çalışacak.

Like

Erdinç BALLI
Erdinç BALLI
Sep 03, 2023

hakkınız odenmez donete ısteyın atalım

Like

Genel Google Hesabı
Genel Google Hesabı
Sep 02, 2023

Crackli versiyonlarda çalışacak mı ?

Eğer çalışacaksa hemen üyeliğimi başlatıyorum.

Edit: Allah rızası için crackli versiyonda çalışsın ben bu oyunu 5 senedir bekliyorum ve ağır bir Bethesda fanıyım. Diğer yamalarınız crackli oyunlarda çalışıyordu hem. Alın cüzdan sizin olsun yeter ki crackli versiyonda çalışsın.

Like
Genel Google Hesabı
Genel Google Hesabı
Sep 03, 2023
Replying to

Şuan imkanım yok. İmkanım olunca oynadığım tüm Bethesda oyunlarını alıcam. 1 Aylık gamepass'de benim ilacım değil. Ben bu oyunu 3-4 sene oyniycam.

Like
bottom of page