top of page

Starfield Türkçe Yama Duyurusu!

Güncelleme tarihi: 3 Eyl 2023

Sıkı durun Starfield duyurusu!Starfield Türkçe yaması ile yaklaşık bir haftadır ilgileniyoruz. Bu sürede oyunun metinlerini sınıflandırma fırsatımız oldu. Birkaç gün önce oyunun ana hikayesi odaklı çeviriye başladık. Bugün ana hikaye çevirisini bitirdik. Biraz daha açalım; ana hikaye diyalogları, ana hikaye görev açıklamaları, arayüzü bitti. Bunlara ek olarak oyun boyunca göreceğiniz "HUD"un tamamını çevirdik. Şimdi sırada oyunun yan görevleri var. Bu yan görevler ana hikayenin iki katı. Bunu bitirdikten sonra herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde projeyi Beta olarak çıkarmayı düşünüyoruz. Bunun için bir tarih vermek istemesek bile ne kadar meraklı ve heyecanlı olduğunuzu biliyoruz. Yetişmesi durumunda ayın 6'sı veya 7'si Starfield yaması yukarıda bahsettiğim ana hikaye ve yan görevleri içerecek şekilde çıkacak.


Tabii böyle bir durumda yama sürekli güncellenecek. Yamanın güncellenmesi için hiçbir şey yapmanıza gerek olmayacak. Oyuna her girdiğinizde en yeni yamayla oynuyor olacaksınız.


Projeye ayırdığımız ekibimiz şu an tam 50 kişi. Yamayı çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yamanın tam hali biraz zaman alacak evet ama beklememeniz için ürettiğimiz en akılcı çözüm bu oldu. ⁠üye-duyuruda bahsetmiştik burada da söyleyelim: Oyun tamı tamına 2 milyon 617 bin kelime, 186 bin satır. Türk oyun sektöründe yapılan en büyük proje.


Gelişmelerden sürekli haberdar edeceğiz. Duyuru ışığımız bu sıralar sık yanabilir.


Ayrıca evet Türkçe fontu da hallettik 🙂

Sevgiler!

17 yorum
bottom of page