top of page

Spider-Man Güncellemesi!

Selamlar!


Spider-Man projesi %85 olarak güncellenmiştir.


Proje boyunca bize yöneltilen pek çok soru olmuştu. Proje çıkmadan cevap verelim:


- Oyunu nasıl çevirebiliyorsunuz, daha PC'ye çıkmadı?

+ Konsol sürümlerinden metinlere ulaştık. Biz zaten gizliden gizliye bu projeyi yürütmek istiyorduk. Tam bunu düşünürken çıkan haberlerden sonra hemen ekibimizi oluşturup projeye başladık. Yaklaşık 45 gün süren oldukça tempolu bir çalışmanın ardından da projeyi bu noktaya getirdik.


- Yama, 12 Ağustos'a yetişecek mi?

+ Evet, yetişecek. Oyun ön yüklemeye açıldı. İki gün içerisinde projeyi entegre edebileceğimizi ve çıkışa hazırlayabileceğimizi düşünüyoruz.


- Ne zaman tam sürüm olarak yayınlanacak?

+ Çıkışa kadar çevirebildiğimiz kadar çevirip hemen teste başlayacağız. Testin bitimi de Ağustos ayı sonuna doğru olacaktır.


- Çeviri şu an ne aşamada?

+ Ana hikaye, aktiviteler, arayüz, yan görevler, koleksiyonlar hepsi bitti. Şu an kalan %15'lik kısım oyunu oynarken karşınıza çıkması çok çok zor olan düşman konuşmaları ve dünyada rastgele gezerken karşınıza çıkabilecek görev dışı konuşmalar. 2 gün içerisinde onları da bitirmek için elimizden geleni yapacağız.


- İsimler çevrildi mi?

+ Proje sırasında eski çizgi filmleri kaynak olarak aldık. Tabii ki Kingpin - Elebaşı, Rhino da Gergedan (bknz: https://youtu.be/Yy7c9nkoQrI?t=7) olarak çevrilmedi ama Scorpion - Akrep, Electro - Elektro, Vulture da Akbaba olarak çevrildi. Alet isimleri de geneli "Ağ" ile alakalı olacak şekilde isimler türetilerek çevrildi.


- Test süreci nasıl olacak?

+ Siz oyunu oynarken biz de bir yandan test yapacağız. Çeviri her gün güncellenecek. Bir geri bildirim kanalı açarak teste destek olmak isteyenlerin hataları atması sağlanacak. Oyuna her girdiğinizde yama güncellenmiş olacak ve en yeni çeviriler ile oynayacaksınız. Bunun için herhangi bir eylem gerçekleştirmenize gerek yok.


- Test bittikten sonra test sonrası sürüm için ücret vermemiz gerekecek mi?

+ Hayır, bir kere üye olmanız yeterli. Yama zaten her gün güncelleneceği için her geçen gün test sonrası sürüme daha da yaklaşıyor oluyoruz. O yüzden oyunu oynamak için de bizce test sonrası sürümü beklemenize gerek yok.


- Üyeliğimiz bittikten sonra da yamaya erişebilecek miyiz?

+ Evet; oyuna güncelleme gelip yama bozulana, bilgisayarınıza format atana, oyunu veya yamayı silene kadar yamaya erişebilirsiniz.


- Miles Morales ne olacak?

+ Spider-Man projesi bittikten sonra aynı ekip Miles Morales’e geçecek ve o projeyi de oyunun çıkışına hazır edeceğiz 🙂


Sevgiler!

1 yorum

1 Comment


Arda Kuzey
Arda Kuzey
Aug 12, 2022

Spider Man Sitenizde indirilebilir olarak gözükmüyor ? Oyun geldi oynanabilir durumdada oldu siteye ne zaman düşerde indirebiliriz acaba

Like
bottom of page